Listopad 2008

Turnaj ve hře BLOKUS

30. listopadu 2008 v 20:37 | Majda
Dnes jsme šli s tátou do KD Krakov na DEN HER. Zúčastnili jsme se turnaje v BLOKUSU. Hlavní cena pro vítěze byla nová verze hry BLOKUS 3D. Bohužel jsme nevyhráli :-(, vypadli jsme v semifinále...
Tak jsme si alespoň zahráli i jiné hry např. Niagarra, ve které jsme tátu porazila (jako vždycky :-) ). GObblet ,ve kterém jsme se s vítězstvím střídalia QUARTO! ,ve kterém mě táta 2x porazil!! :-(

Kdo si chce zahrát BLOKUS online-ať se koukne sem: hraj BLOKUS online

Domů jsme se vrátili až když tam zavírali.

Kalendář

26. listopadu 2008 v 18:18 | Majda
Dneska nám poštou přišel kalendář od Mirabilis. Dostali jsme ho zadarmo, protože jsme do něj nakreslila obrázek. Každý rok je natištěný jenom na barevném papíře a když je obrázek vybarvený,tak jsou z něj jenom šedivé šmouhy. Takže jsme ho radši nakreslila černobíle. A jako natruc je to na křídovém papíře i barvami
Na obrázku je: moje asistentka Katka,která mi pomáhá na táboře a mám jí moc ráda. Dále jsme tam já a Maťa Spráťa a náš kocourek Mikeš.
Mám radost,že můj obrázek vybrali,ale na té fotce nejsem moc k poznání.

Volná škola

26. listopadu 2008 v 18:10 | Majda
V úterý šla naše třída do Náprstkova muzea, kde jsme se byli podívat už v neděli. Já s asistentkou jsme zůstaly ve škole. Paní učitelka nám zařídila,abysme mohly jít do keramické dílny a něco si vyrobit. Já jsem si vyrobila hyeroglyfy, kočičí zvoneček a hodiny na zeď. Asistentka Lída měla problém, protože nevěděla jak velikou má nechat uprostřed ciferníku dírku,aby se tam vešel strojek s ručičkami. Tak hned volala mámě, kterou pěkně vyděsila a vítala jí větou: "Nic se neděje, klid,klid,klid!!!!" Máma totiž vždycky šílí,když jí Lída volá, protože má pocit, že se mi něco děje
Sedmáci měli dopoledne vaření a šestou hodinu měli připravit pohoštění a módní přehlídku,na kterou jsme se šly podívat. Byla moc hezká. Akorát tam byl trošku rámus. Vítěz a vítězka dostali šerpu a nápisem LADY a GENTLEMAN ZŠ BUREŠOVA 2008.
Den se mi moc líbil, ale málem jsme to všechno ani nestihli.

Návštěva muzea

23. listopadu 2008 v 19:25 | Majda
Dnes jsme s rodiči navštívili Náprstkovo muzeu. Měli jsme tam jít v úterý se školou na "projektový den", ale asistentka s učitelkou byly tak vynervovaný z cestování s vozíkem MHD, a tak jsem si řekla, že tam ve škole zůstanu se sedmákama, ti mají projekt "společenské chování" a má tam být i módní přehlídka. Muzeum bylo pěkné, jen jsme na začátku jsme měli potíže s plošinou
Pořadatel snad ani nevěděl, jak se to ovládá,peotože mačkal pořád dokola všechny tlačítka a nešlo mu to ani otevřít, tak mu táta musel pomáhat. Nakonec jsem skoro všechny tlačítka našla já Moc se omlouval a návštěva se nakonec vydařila. Prošli jsme Austrálii, Americké Indiány a nakonec Egypt, na který jsem se nejvíc těšila. Pak jsme šli do etnoobchůdku, kde nám prodavačka dala malou sošku sovy zadarmo- pro štěstí!
Jenom mě překvapilo, že mají všude samé plošiny i výtah, ale když se mamka zeptala, kde je záchod pro vozíčkáře, řekli, že ho nemají Takže vozíčkáři to klidně můžou pustit do kalhot.......

Barbie a turnaj

23. listopadu 2008 v 19:13 | Majda
Ráno nás s Maťou napadlo, že bysme rodičům mohly zahrát divadlo podle Mati,aby tam vystupovaly barbíny. Tak jsme ho tedy zahrály. Ma'ta se na to vymódila!


Odpoledne jsme s tátou šli na turnaj v základní verzi hry Carcassonne. Ve skupině dospělých vyhrál pán (na fotce ten vlevo) ,který měl 2.místo v ČR!!!! Táta byl na 7.místě ze 7hráčů a vyhrál alespoň čokoládu. On totiž původně neměl hrát, ale paní,která akci organizovala zjistila,že přišlo jen 21 hráčů a oni měli 5hracích stolů po 5lidech. Tak poprosila všechny rodiče, aby se nashromážili ke stolu a hráli taky Když jim zbývalo ještě 1místo, řekla tátovi, aby šel taky, že asistentku mi bude dělat její dcera Karolína (na fotce je vpravo vedle mě). Turnaj byl skvělýýý!!!!! Byla jsme v kategorii dětí taky sedmá, ale z 18! Vyhrála jsme hru "Bláznivá ZOO". Už se těším , až si ji zahrajeme. Budeme muset přibrat i mamku, protože je to pro 3hráče. Sešly se tam docela zvláštní jména. Např.: Brigita a Anastázie Vokurkovy (Brigita je na fotce vlevo dole, Stázka se mnou nehrála :-) )


Překvapení pro všechny

21. listopadu 2008 v 20:54 | Majda
Dnes jsme měli jako poslední hodinu v týdnu JAS (Já a společnost = občanská výchova=originální název předmětu z naší školy/) Máme na něj dost chaotickou učitelku. Celá třída je při hodině JASU jako na trní a čeká na zvonek jako na smilování :-) Dneska např. p.učitelka prohlásila,že Jaroslav Seifert a J.A.Komenský jsou vynálezci. Ale co vynalezli-to už nám neřekla...


Když jsem přišla domů ze školy, přivítala mě máma zprávou,že v místním zpravodaji se objevila moje básnička k Halloweenu s textem:

Když se večer setmí,
tak vyleze ze tmy
rozesmáté strašidlo,
které právě napadlo,
že vás půjde postrašit,
malé děti pohladit
dostat za to koledu,
já to taky dovedu.

P.uč. z JASU (Jasoňka) zase byla aktivní a básničku,kterou mě donutila napsat!!! (s otázkou: Máš ráda básničky? Kydž jsem odpověděla,že JO,tak řekla: "to bys mohla nějakou napsat na koledu do družiny) do novin poslala a pod příspěvek se podepsala jako "Matka strašidel Hanka Řepková" -tak to mě teda dostalo

Večer jsme s Máťou připravily pro rodiče "Světelnou show". Maťa si hned při prvním kroku zapomněla rozsvítit světýlko,potom hned zakopla a hned poté se mě zeptala přes celý pokoj: A CO DÁL??? Ale nakonec se jí to povedlo a rodiče nás odměnili večeří,ke které byly lazáně.

Poděkování

20. listopadu 2008 v 20:46 | Majda
Moc bych chtěla poděkovat všem,kteří mi sem posílají svoje komentáře. baví mě si je číst. a jsem ráda,že jste si mě našli!! Mám víc komentářů než mamka!!! ;-)
Chtěla bych se taky zapojit do Projektu 365 (6) ,ale s foťákem mi moc nejde pracovat,takže vždycky poprosím mámu nebo tátu,aby mi vybraný předmět vyfotili.
Na klávesnici píšu jedním prstem,takže mi to trvá hrozně dlouho a bolí mě z toho ruka,takže někdy diktuju mamce,co má psát,ale nenechám si do toho zasahovat Ještě mamku poprosím,aby sem dala video z té ZOOezie a fotky.

Špatný den

20. listopadu 2008 v 20:39 | Majda
Dnes byl opravdu špatný :-(

Ve škole jsem dostala dvojku z testu z češtiny, pršelo a byla vichřice, Máťa Spráťa měla špatnou náladu a pořád prudila a bulila,že chce pustit na počítači Krtečka.
V 16.00 jsem měla mít kroužek deskových her,ale před domem kopali někaý kabel a tak jsme se ven nedostali. Chodník byl rozkopaný. :-((
Místo toho jsme s tátou udělali zápas ve hře Carcassonne,protože v sobotu bude TURNAJ v DDM. Na který bych chtěla jít.

ZOOezie a Dramaťák

19. listopadu 2008 v 19:34 | Majda

ZOOezie včera byla bezva. Říkala jsem 2 texty. Jeden byla pohádka od bratří Grimmů a jmenovala "Když se spolčí kočka s myší" a druhý text byl od Karla Plíhala, kterého všichni doma rádi posloucháme. Text je krátký tak ho napíšu, abyste se taky pobavili :-)

Večer,když už zhasne svíčka a všechno se ztiší,
sedí kocour u písíčka a kliká šedou myší.

(Ten kocour je ze staré školy, dost tlačí
a tu myš to bolí)


Příště půjdu zas!!


Budky na fotce za mnou byly do tomboly. Ceny pro výherce. Mamka vyhrála!! Ale ne budku, kterou jsme chtěli :-( Ale malinký domeček,který když se otevře,z něj vyskočí ještěrka -pěkně se lekla :-))))


Uvítací

18. listopadu 2008 v 14:46 | Majda

Blog jsem si založila, protože se mi líbil mámin blog, a tak jsem to od ní odkoukala. Budu se snažit si sem psát svoje zážitky z každého dne.
Začnu hned dnes: Ségra chodí na kurz plavání. Je to vždy v úterý v 8hodin, takže jsem ve škole a nemůžu se na ni dívat, ale dneska to vyšlo!! Dostali jsme ředitelský den volna a mamka mi dovolila, že se na plavání můžu jít podívat. Ráno jsme málem zaspali. Ale stálo to za to!! Máťa má moc šikovnou lektorku, která s nimi hraje různé hry ve vodě např. děti dostaly dostaly dlouhý válec z pěnovky, obkročmo si na něj sedly a kopaly nohama jako když jedou na koni. Potom ten válec musely podplavat. Maťa si sundala potapěčské brýle a zapomněla si je zpátky nandat,takže si 10minut vytírala vodu z očí Já jsem si koupila horkou čokoládu. Celá lekce rychle utekla, pořád se bylo na co dívat. Doufám, že se tam ještě někdy budu moct podívat.

Večer mě čeká vystoupení s dramaťákem, kam od září chodím každou středu. Budeme mít večer vystoupení. Mooc se těšííím!!!!