Prosinec 2008

Silvestr

31. prosince 2008 v 18:23 | Majda

31.12.2008

Dnes jsem se naučila rámečkovat. Okoukala jsem to od Míši a Marcely, které moc děkuju že mi taky udělala fotku! :-)

První pokus jsem udělala na Mikeše. Těšíme se na večer,až se budou pouštět rachejtle.
Mikeš se taky těšil a proto si vlezl do krabice,kde byly. On totiž krabice miluje a vleze do každé,kterou vidí :-)
S Máťou jsme se už začaly připravovat,tak jsme si podle knížky vyrobily ohňostroj. Já modrý a Maťa červený.Procházka 25.12. 2008

26. prosince 2008 v 19:30 | Majda
...na kterou se nám vůbec nechtělo :-(

Máma nás chtěla po 3dnech doma vyhnat ven,i když jsme protestovaly ,že je den po Štědrém dnu a my si musíme prohlédnout všechny dárky, co jsme dostaly.
Nakonec jsme ale ven šly. Myslely jsme si,že venku žádné kočky nebudou,protože je na ně zima,ale potkaly jsme přece jen dvě. Jedna byla šedivá jak z reklamy na WHISKAS a druhá tmavomourovatá,která s námi šla až na konec ulice jako pejsek.


Štědrej večer nastal...

26. prosince 2008 v 19:24 | Majda
Ráno hned jak jsme se probudily a nasnídaly,jsme šly zdobit stromeček. Maťa většinou nosila plastové ozdoby jako svátost a se skleněnými si pohazovala jako s jojem :-)
Taky se jí podařilo jednu rozbít :-(
Když jsme se jí dívaly do očí, tak uhnula pohledem a řekla, že to nevadí,že ta ozdoba byla stejně stará a ošklivá.
S nějakými ozdobami jsme pěkně dováděly.

Potom jsme ještě postavily na poličku keramický betlém. Dopoledne nám strašně rychle uteklo. Odpoledne jsem začala balit dárky,které jsem sama vyrobila a připravila jsem jmenovky na stůl.
I Mikeš dostal svojí.

Babička k večeři uvařila kapra (výborný!) ,kterého máma s tátou dostali k vánočnímu nákupu :-) ( málem s ním nedojela máma, protože kapr se tak mrskal, že řekla, že radši vystoupí ,než aby ho držela na klíně a nechala se fackovat ploutví :-) )
Rodiče si vzali na starost salát. Maťa nechtěla salát,protože na ni byl moc "studený" a radši si vzala rohlík (ideální kombinace) :-)Pak jsme se šli kouknout na dárky. Všichni dostali to,co si přáli. Maťa kolo, já autíčko na ovládání, máma fialové korále a táta hru GOBBLET (tu hrajeme všichni :-) )
Štedrý den byl doopravdy povedený!!!

Hudební divadlo Karlín

26. prosince 2008 v 19:10 | Majda
21.prosince v neděli k nám na návštěvu přijela Bára s mamkou Marcelou z MB. Máma pro mě měla tajemství a oznámila mi ho až ráno. Měli jsme jít do divadla Karlín na Čardášovou princeznu. Moc se mi to líbilo, protože taneční představení mám ráda.
Marcelu začalo po představení bolet obočí a udělala se jí tam boule, tak jí máma řekla,že jí vezme na Bulovku a my že zatím pojedeme s Bárou domů tátovým autem. Chtěli jsme si udělat okružní jízdu a Bára navrhla, že bysme mohli jet kolem Staromáku,že tam ještě letos nebyly.
Když jsme se vrátili domů,tak táta udělal večeři. Byly to obložené chlebíčky a máma ještě v Makru nakoupila kuličky z různých druhů sýrů-ty byly fakt dobrý!
Návštěvu jsme si moc užili.

Staromák

16. prosince 2008 v 18:41 | Majda
V neděli jsme se opět vydali tramvají na výlet. V tramvaji nás uvítala řidička, že budeme mít delší trasu, protože u Výstaviště nějaký blbec strhl trolej :-(
Nám to ale nevadilo, alespoň jsme se projeli :-)
Jeli jsme na Staromák podívat se na obrovský stromeček. Když jsme tam přišli, tak Maťa zůstala koukat s otevřenou pusou. Ale někteří turisti to komentovali nějak takhle: "..ten je malej v porovnání s těma věžma. Mohlo to být lepší.... "
Nás ale nadchnul!!

Byla akorát celá, tak jsme se šli podíval na apoštoly na orloj.

Ještě jsme s Maťou vyzindaly staročeské trdlo. Maťa se hrozně řehtala,že když to jí,tak je taky trdlo :-))) Všichni jsme jí to odkývali.....


Palladium

16. prosince 2008 v 18:32 | Majda
Vydali jsme se na vánoční nákupy! Jeli jsme novou Škoda-Porsche tramvají. Takhle to v ní vypadá.


No a sem jsme se vydali. Potřebovala jsem nakoupit dárky pro všechny. Rozdělili jsme se na 2 skupiny. Skupina 1: máma (zpruzená z lidí) a skupina 2: já a babička ( šťastné,že můžeme nakupovat co chceme a nikdo do nás nebude rýt :-) )
Nakoupila jsem, co jsme chtěla! Domů jsme se vrátili asi v 7hodin.
Palladium bylo krásně ozdobené a okna mělo udělané jako adventní kalendář.

Pečení

16. prosince 2008 v 18:24 | Majda

O víkendu nás pozvala babička, abysme s ní šly péct cukroví. Dělaly jsme oříšky . Udělaly jsme jich hrozně moc, Maťa odpadla už v půlce a my s babičkou jsme mačkaly dál. Hned jak se upekly, tak jsme si mohly ochutnat. Dobrota!! Moc se nám povedly...

Bolavá záda

16. prosince 2008 v 18:21 | Majda

a máme viníka!!!


Za bolavá záda může Mikeš, protože se mi nacpal do postele, přilehl peřinu a nechtěl ji pustit, abych si mohla lehnout rovně. Ráno, když jsem se probudila, nemohla jsem se ani pohnout. V pondělí jsem šla cvičit na rehabilitaci. Paní cvičitelka mi oznámila, že jsem si hnula s kostrčí. Už to bolí týden!!

Mikuláš

16. prosince 2008 v 18:14 | Majda
5.12. v pátek chodil Mikuláš! Maťa se aktivně převlékla za "anděla".
Mně mamka prozradila své tajemství už dříve,když jsem jí řekla, Mikuláš mluví jako ona,když má rýmu :-)) Maťa si nacvičila básničku s textem:

Paní máma něco má, něco má,
schovala to do sena
a byly to ořechy,
byly jich tam dva měchy.

U poslední věty si nenechala vymluvit, že to jsou "měchy" a pořád dokolečka říkala "paměchy" :-)
Když Mikuláš přišel, Maťa se schovala za mojí židli a štípala mě do ruky. Nejdřív jsme byla na řadě já, pak ona. Mikuláš začal tou lepší stránkou : " Maťa je hodná, pomáhá prostírat na stůl, ale když jí Majda poprosí,aby jí něco podala,tak jí to udělá jen někdy-jinak se vzteká. Je to tak, Máťo?"
Maťa provní zkoušela Mikuláše přemluvit,že ona ne,že to asi někdo jiný, ale pak se nad svými hříchy rozbrečela (viz fotka) :-)
Nakonec nás Mikuláš odměnil košíkem plným dobrot.
Mně se nejvíce líbila sada malovátek a Matě 3D samolepky s obrázky medvídka Pú. Hned druhý den je nalepila na skříň, postel a taštičku na angličtinu.

SEZNAMka

7. prosince 2008 v 20:36 | Majda
V pondělí večer zavolala mámě moje bývalá asistentka Hanka, že mají miminko. Po několika minutách dohadování stylu :"To nemyslíš vážně..." :-) z toho vyšlo,že je to vlastně psí miminko!!!
Protože my psy moc neznáme, Hanka napiovídala, co je to za rasu: "Je to pes ze SEZNAMU" -nebyl ale koupený přes internet,jak jsme si mysleli :-))),jen to je stejná rasa,jako je ten pes, co je na SEZNAM.CZ :-)

V úterý odpoledne se tu zastavila i s pejskem. Jmenuje se HUGO,ale když by byl můj,tak by mi to nedalo a pojmenovala bych ho SEZNAM :-))

Jakomile mi ho dali na klín,tak usnul. Asi se mu zdály nějaké divoké sny,protože ze spaní vrčel a kŇučel. Seznámit se s ním přišel taky náš Mikeš. Nejprve ho sice pozoroval z Hančina klína, potom mu to ale nedalo a odvážil se vyskočit jenom na krajíček postele.Jakmile k němu ale čuchnul, odvaha byla rázem PRYČ. Mikeš vystřelil z pokoje jako raketa. Když přišla babička,tak jí začal žalovat jakože ho tady nechceme.

Vánoce přicházejí

7. prosince 2008 v 20:25 | Majda
1.prosince letos začíná advent.

Máma nás překvapila adventním kalendářem!! :-)

Nebyl to ten obyčejný, pro malé dětičky s 0% čokolády :-) ,nýbrž malé balíčky úhledně zabalné do modrého papíru.
Jako první balíček tam byly oboustranné puzzle! Z jedné strany byly pro Maťu s obrázkem medvídka Pú a jeho přátel a z druhé strany byl nápis: POUKáZKA NA 2 ZMRZLINY.

Ještě jsme dostali druhý kalendář (pokud hádáte,že to byl ten čokoládový,tak jste se netrefili ), ale takové velké desky, které když se otevřou,tak tam je 24 malilinkatých knížeček s příběhy tučňáčí rodiny o Vánocích. Takže už nám do Vánoc zbývají jen 4 nekonečně dlouhé týdny.