Leden 2009

EkoFÓR :-)

27. ledna 2009 v 18:19 | Majda

Posílala jsem obrázek do soutěže EkoFór. Měl to být vtip na téma "ovzduší" .
Napsali mi ,že jsem byla mezi prvními 66.
Cestou necestou ... k zubaři

27. ledna 2009 v 18:13 | Majda
26.ledna - pondělí

Máma mě uvolnila ze školy,protože jsem musela jít na rovnátka. Cestou přes park jsme koukaly na krásně ojíněnou krajinu. Našly jsme takhle ojíněný list.

Potom jsme ještě našly nakupené jahličí,které vypadalo jako dredy ;-)


Když jsme se vracely,objevily jsme trávník,na kterém se pásli havrani. Může tedy vzniknout nová píseň: "... na tý louce zelený, pasou se tam havrani...." :-)

Kočky to táhne dneska ven....

27. ledna 2009 v 18:01 | Majda


24.ledna - sobota

Dneska jsme šli na vycházku. Mysleli jsme si,že venku žádné kočky nebudou. Ale bylo jich tam hodně!!!
Takovýdle Honzíček (je to holka :-) ,takže spíš Honzička) nás doprovázela až na konec ulice.A tomuhle jsem dala jméno Ginger.


A doma si Maťa stavěla kostky a Mikeš se rozhodl,že jí tam půjde dělat hradního pána :-)))

Večer se ještě nacpal ke mně do postele. Mně se snad o těch šílených kočkách bude i zdát! :-)

Celý den v KD KRAKOV

18. ledna 2009 v 11:30 | Majda
sobota 17.ledna 2009


Dneska jsme šli s klubem Na desce do KD Krakov na knihovní soutěž "Literární labyrint". Úkoly byly pěkně zapeklité! ;-)
První úkol byla Morseovka :-( , ve které vyšlo,jaké je hlavní město Peru? A odpověď jste si museli najít buď v hlavě,nebo vyhledat v atlasu ve studovně. Konečné slovo,za kterým jsme se celé dopoledne pídili bylo ČTI!
Jako ceny byly knížky :-) ,ale bohužel ty co tam měli už jsem všechny četla :-( .
Potom jsme šli do přízemí do jazykové školy, kde byl opět DEN HER. Ale zahráli jsme si jen 1 hru s názvem ZANZIBAR,která nás moc nebavila,a pak jsme šli domů.
Když jsme odcházeli,všimli jsme si plakátu DNES večer hrajeme představení Růže pro Algernon s Janem Potměšilem.
Táta vzal letáček a večer jsme zavolali do pokladny,jestli jim nezbyly lístky. Sál byl poloprázdný. A tak jsme šli. Bylo to moc hezké!!!! Jenom mě trochu udivilo chování jednoho diváka,který u představení neustále kašlal a málem tam usnul :-(
Krakov si nás tedy užil :-))

V posteli

18. ledna 2009 v 11:20 | Majda
Dneska dávám černo-bílou fotku :-) Máma nás takhle vyfotila odpoledne,když se nám ještě nechtělo vstávat a Máťa přišla na čtení knížky ke mně do postele. Fotka není barevná,protože jsme na sobě a kolem sebe měly tolik barev,že zraky přecházejí :-)))

Dramaťák

18. ledna 2009 v 11:16 | Majda
14.ledna- středa

Každou středu chodím na dramaťák do DDM.
Hodně mě to baví. Vede ho Jana Machalíková a musím říct,že to umíííí!!!!
Trénovali jsme představení s názvem Papoušek- indická pohádka. Já v ní hraju opět strom :-) Papoušky děláme pomocí barevných látek,které si namotáme a zavážeme kolem ruky a místo zobáku máme příšerně smradlavé gumové rukavice :-( Já je naštěstí nemusím nosit! ;-)

Dnes se nejede

18. ledna 2009 v 11:09 | Majda
pondělí 12.ledna 2009

Dneska je pondělí- krizový den! Zamrzlo nám auto. Půl hodiny jsme čekali než táta nabije baterku, pak jsme podruhé nastoupily :-) a když jsme dojeli do školy ,byly zamrzlé vchodové dveře,a potom se ještě poslední hodinu rozbila plošina. Fakt skvělýýýý!

Ještě pořád mráz.....

18. ledna 2009 v 10:52 | Majda
pátek 9.ledna 2009
Tak takhle nějak vypadá naše škola. Cesty jsou pořád ještě zapadané,ale už to taje a zase to namrzá,takže se na tom fakt blbě jezdí :-(Nejlépe vypadjí jehličnaté stromy jako např. tahle borovice.Každá jehlička má svůj ojíněný obleček a vypadá to jako ocas pořádně chlupaté angorské kočky. :-)
Maťa se zkouší klouzat po všech loužích,ale většinou se rozeběhne a běží a běží,až ji "přeběhne" a nebo si na tu louži stoupne ,pošoupne nohu a kecne si na zadek. ;-)

Sněží, sněží....

6. ledna 2009 v 19:20 | Majda
Už konečně začalo sněžit! Jenže to není žádný poprašek ale asi 18cm ! Takže mám s vozíkem trochu problém . Největší problém mámě dělá to,když mě má vyvézt do auta po plošině a já mám kola od sněhu. Takhle nějak jsem se štrachala k našim dveřím.

Maťa s dědou se v 15.00 vypravili bobovat. Za 10minut byli zpátky,postavili se před okno a začali řvát: SANĚ,SANĚ, SANĚ!!! Máma jim řekla, že jsou na půdě a že tam teď nepoleze. jenže děda se šel podívat do sklepa ,jestli mu máma nelže,nicméně sáně nenašel a tak zavolali tátu,aby vzal žebřík,odnesl ho nahoru a vytáhl sáně z půdy. Ten měl radost
Vrátili se asi v půl páté,když jsme s mámou odjížděly na rehabku.

ICT výuka

6. ledna 2009 v 19:10 | Majda
víkend

Děda dostal k Vánocům počítač. Ale jaksi na něm neumí pracovat,tak mě babička poprosila,abych to dědu naučila. Protože mám větší trpělivost než ona :-) Opravdu se potvrdila babiččina slova.
Děda totiž neumí psát na klávesnici, a optická myš je do jeho tlap prostě moc malá , takže než si nastaví ruku,myš mu odjede na druhý konec obrazovky. První den jsem mu založila Email! Druhý den jsme se učili psát na klávesnici a třetí den jsme se učili vyhledávat na internetu. našla jsme dědovi jeho oblíbenou hru BER NEBO NEBER a hned v první hře vyhrál 1 500 000!!! Škoda že to nebylo opravdové .
Tak snad už to bude umět!!!!!!!!!!!


Nový rok

6. ledna 2009 v 19:02 | Majda
31.12.2008- 1.1. 2009 :-)

Ještě večer jsem nám připravila občerstvení- veselé chlebíčky. Maťa byla tak nedočkavá, že se nechtěla nechat překvapit a pořád za mnou lezla do kuchyně.


Maťa se docela držela, jenom pak skoro usnula ve 23.30 u babičky na klíně.
Rachejtle táta koupil hezké.