Únor 2009

Léčitel 1.třídy

28. února 2009 v 15:45 | Majda |  Kočkování
22.-28.2. 2009

Mikeš se osvědčil jako dobrý léčitel.
Když si máma naštípla ruku, tak ho pohladila a on jí začal olizovat ty prsty,které jí koukaly ven ze sádry.
Teď jsem nemocná i já. Tentokrát si kočka myslí, že mi pomůže,když si mi lehne na břicho a tak trochu mě přidusí . Máma se ho pokusila vyfotit a on nasadil takový výraz jako "nerušte mě, mám pacienta" .

Pak se konečně odsunul na stranu, usnul a opět přišla naše paparazzi mamka , vyrušila ho ze spánku a ještě si troufla ho vyfotit v tak trapné pozici. Myslím, že Mikeš ji má opravdu rád...


Snad se mu podaří mě uzdravit!!!!!

Koncert Karla Plíhala

28. února 2009 v 15:37 | Majda |  Kultura
20.2. 2009 - pátek

Rodiče vzali mě a moji druhou asistentku Marušku na koncert Plíhala. Já jsem se hlavně těšila, až bude říkat jeho vtipné básničky. Samozřejmě nezklamal.


Tady mám některé básničky, které napsal a vydal je v této knížce.

Včera cestou z oběda,
potkal jsem děda Vševěda.
A na hlavě toho dědy,
leskly se tři zlaté dredy.

Pozoruji telescopem jedno krásné tele s copem.

Epitaf pro piloty: Budiž ti země ultralehká.

Koncert se mi moc líbil!

TV HRDLE

28. února 2009 v 15:23 | Majda |  Kočkování
16.2. 2009

Na náš smrk se opět nastěhovala hrdlí rodina. Přezdívku hrdle jsem jim vymyslela já, protže přece jim nebudeme říkat roztomile hrdličky, když nám "znečišťují" všechno, co se nachází v okolí smrku. Např.: auto, chodník, nás...
Jednou ráno mě a Máťu probudilo zvláštní ťukání. Máťa jukla z okna a tam uviděla hrdli,jak se nám prochází po parapetu (a ťuká) a dívá se na nás jakoby nic.
No a Mikeš v 6ráno vstává a jde poslouchat hrdlí namlouvací zpěvy.
Tak mu tedy říkáme,že má BBC přímo za oknem a právě poslouchá dokument o hrdlím namlouvání. Při tom bouchá ocasem do okna, vrká jak ty hrdličky a na okno občas lípne čumákovou pusinku.
Máma má alespoň co čistit.

Pátek třináctého...

28. února 2009 v 15:13 | Majda |  Rodinka
... to nevěstí nic dobrýho....

Mně už se tragédie stala ve čtvrtek. Ve škole jsme jely s asistentkou Janou do přízemí plošinou, ta vypadala,že je v pořádku, ale z ničehonic se zastavila a dál nejela
Všichni učitelé byli s deváťákama na lyžáku a školník ve škole taky nebyl. Tak jsme zavolali tátu, který to má od školy kousek a byl doma, aby mě přijel z plošiny sundat. Když mě odnesl do kabinetu,přiřítila se zástupkyně (šílená) a začala organizovat. Všichni nad tím jen pouleli očima a když si toho všimla, řekla dost vážně: "Neboj se! Ty dvě hodiny budeš mít omluvené!"
Tak tohle jsem fakt potřebovala slyšet. Nakonec někde sehnali ředitele, který si usmyslil, že vozík snese s deváťákama,což mu táta rozmluvil, tak ho snesl sám. Ten musí mít páteř ze železa!

Když pro mě táta v pátek po obědě přišel do jídelny, tak mi oznámil, že máma sebou švihla na chodníku a naštípla si loket a má ho v sádře. Když jsme přišli domů, začali jsme ji obskakovat a já jsem jí srdečně začala říkat "ARMY". Určitě se jí to moc líbí...

Katka

28. února 2009 v 15:00 | Majda
10.-12.2. 2009

Dnes k nám přijela Katka. Katka je moje asistentka, která se mnou jezdí na letní tábor do Bělče a taky se mnou byla na škole v přírodě.
Katka bydlí ve Vítkově, takže k nám nejezdí moc často, protože to má daleko.
Katka už pracuje-jako učitelka v Ostravě. Právě měli jarní prázdniny, a tak přijela k nám. Škoda, že tu byla jen na 3dny, ale i tak jsme si to užili.

Na této fotce jsme v Bělči a vyrábíme krokodýlky z korálků. Kéž by i teď bylo takové teplo jako bylo,když jsme se fotily.........

Muzeum kubismu

28. února 2009 v 12:41 | Majda
8.2.2009 -neděle

Jana-naše vedoucí z dramaťáku - nás pozvala, abysme přišli o víkendu do NG, která slaví 213.narozeniny (skoro stejně jako já, jenže je o 201let starší )
Jana tam měla připravený pro děti speciální program. Když jsme tam přišli, řekla nám bába v pokladně:"To bylo včéra!" My jsme jí moc nevěřili a šli jsme si prohlídnout galerii. Do pater jsme vyjeli velkým "kubistickým"výtahem. Všechny exponáty byly moc hezké a mně s mámou se nejvíc líbila kubistická pohovka
Vyjeli jsme do nejvyššího patra pod střechu a tam už nás vítala Jana převlečená za Černou Matku Boží i s Ježíškem v náručí a pan Gočár v klobouku.

Jana nám dala černý papír. na něj udělala tolik teček jako mám ve jméně písmen. Tečky jsem pospojovala a vznikl z toho mnohoúhelníkový obrazec,který jsem vystřihla. Pod černý papír se nalepila folie a Jana nás poslala do kubistické kavárny, abych se podívala po různých předmětech, které jsem pak lihovkou nakreslila na folii.

V kubistické kavárně to bylo moc hezké!!! Kubistické byly židle, kanapíčka, vázy, lucerny a dokonce i klavír.
Objednala jsem si čokoládu se šlehačkovým kubistickým útvarem a máma kávu v hrníčku s kubistickým vzorem Bylo to tam jako ve staré kavárně, tak k tomu dostala na tácku i skleničku s vodou.
Nejvíce nás ovšem nadchl zákusek. Okoukli jsme vystavené dorty a tam nám padl do oka hranatý kubistický věneček Tak jsme si ho hned objednali. Byl výborný!!!


Než nám jídlo donesli, nakreslila jsem obrázek. Táta měl sice trochu průpovídky, že to kubistické mám ještě trochu víc zkubističtit, tak jsem se na něj naštvala a řekla jsem mu, ať si to nakreslí sám.
Vyjeli jsme zpátky k Janě do ateliéru, a tam jsme dali obrázek do gočárohledu a výsledný efekt byl takový:
Táta si mezitím vyrobil svůj vlastní obrázek dle svých kubistických představ

Na závěr jsme si z velké bedny vylosovali 2slova: KRYCHLE - OVLIVNÍ a z těch jsme měli vytvořit slogan.
Vymyslela jsem: Všechny lidi krychle, ovlivní velmi rychle.

Tento den se opravdu povedl, Jana má skvělé nápady !! ( a baby v pokladně by si měly zjistit, co se u nich děje).

3.2.2009

8. února 2009 v 11:56 | Majda

MÁM NAROZKY!!!!!!!!!!

Hurá!!!
Tenhle dort jsem si přála,protože je můj oblíbený. Ještě že se mi tam ty svíčky vejdou
Gratulovat přišli všichni- i můj miláček Mikýnek


U táty- našeho šéfkuchaře- jsem si objednala jako narozeninové MENU sépiové kroužky a krevety s bramborovou kaší. Bylo to výborné.

Ke stolu jsme se vešli akorát. Táta vařil a tak MIkeš využil příležitosti a přivlastnil si jeho židli. Sedl si vedle babičky, natahoval fousy a nasával libou vůni krevet. Strejda mu hned nabídl pivoKdyž táta přišel Mikešek dělal,že ho vůbec nevidí a když ho táta začal pošťuchovat,tak se na něj jedním okem podíval a opět dělal, že spí. Tak táta chytil židli a začal ho vyklápět. Mikeš se držel zuby-drápy , ale nakonec se přecejen neudržel a seskočil dolů. Udělal 3kroky a nastěhoval se na máminou kancelářskou židli k PC.


K narozkám jsem si pořídila nový účes ( styl podkova). Jsem s ním spokojená, protože mám hlavu o 1kg lehčí a půl hodiny rychleji vysušenouNa večeři jsme šli do čínské restaurace. Objednali jsme si toho strašně moc. Než nám jídlo přinesli,tak nám máma dala blok a pastelky, abysme si kreslily.Já jsem malovala čínskou obsluhu a Máťa členy rodiny. Potom jsem ještě nakresila její karikaturu,na které vypadá úplně stejně jako na této fotce.

Na závěr jsem si dala zmrzlinu s názvem flambovaný míč, což je zmrzlina v těstíčku,které se polije nějakým alkoholem a zapálí se a chvíli hoří. Ale v noci mi nebylo moc dobře ....Tento den se opravdu povedl!!!

Návštěva z Kanady

1. února 2009 v 13:04 | Majda
30.ledna - pátek

Přijel k nám strejda Jenda z Kanady. Maťa byla nadšená a ráno se mě ptala, "Bude tu strejda ještě? A bude mě vodit do školky a ze školky???"
Hned odpoledne jsme šly k babičce, ale ne za babičkou ;-) , nýbrž za Jendou :-)
Maťa začala nosit na stůl hry a vždycky se hrozně styděla,když se strejda chechtal, že ji porazil.
Když chtěla zašvindlovat a vzala si odkrytou bonusovou kartu, kterou už Jenda položil, místo té nové z balíčku- se zaculila a řekla, že jí "omylem!!!! ujela ruka"
Celé odpoledne jsme tedy hráli hry a večer strejda udělal hostinu z kanadského uzeného lososa. (mňam!!!)
Zítra ho zase půjdeme porazit !!

Výzo ;-)

1. února 2009 v 12:19 | Majda
29.ledna - čtvrtek

Dneska jsme dostávali výzo. Já jsem dostala samý :-) !! Měla jsem z toho radost a rodiče snad taky.
Dostala jsem od nich flekatou čokoládu Milku (viď Šárko ;-) ), chipsy ve tvaru srdíček (mňam) , lístky do KD Krakov na divadelní představení o Betty MacDonaldové s Terezou Kostkovou v hlavní roli. Bylo to moc hezký!!! Ještě druhý den mi táta koupil k PC tablet- to je taková tabulka a k tomu pero a může se tím psát ručně do počítče.