Muzeum kubismu

28. února 2009 v 12:41 | Majda
8.2.2009 -neděle

Jana-naše vedoucí z dramaťáku - nás pozvala, abysme přišli o víkendu do NG, která slaví 213.narozeniny (skoro stejně jako já, jenže je o 201let starší )
Jana tam měla připravený pro děti speciální program. Když jsme tam přišli, řekla nám bába v pokladně:"To bylo včéra!" My jsme jí moc nevěřili a šli jsme si prohlídnout galerii. Do pater jsme vyjeli velkým "kubistickým"výtahem. Všechny exponáty byly moc hezké a mně s mámou se nejvíc líbila kubistická pohovka
Vyjeli jsme do nejvyššího patra pod střechu a tam už nás vítala Jana převlečená za Černou Matku Boží i s Ježíškem v náručí a pan Gočár v klobouku.

Jana nám dala černý papír. na něj udělala tolik teček jako mám ve jméně písmen. Tečky jsem pospojovala a vznikl z toho mnohoúhelníkový obrazec,který jsem vystřihla. Pod černý papír se nalepila folie a Jana nás poslala do kubistické kavárny, abych se podívala po různých předmětech, které jsem pak lihovkou nakreslila na folii.

V kubistické kavárně to bylo moc hezké!!! Kubistické byly židle, kanapíčka, vázy, lucerny a dokonce i klavír.
Objednala jsem si čokoládu se šlehačkovým kubistickým útvarem a máma kávu v hrníčku s kubistickým vzorem Bylo to tam jako ve staré kavárně, tak k tomu dostala na tácku i skleničku s vodou.
Nejvíce nás ovšem nadchl zákusek. Okoukli jsme vystavené dorty a tam nám padl do oka hranatý kubistický věneček Tak jsme si ho hned objednali. Byl výborný!!!


Než nám jídlo donesli, nakreslila jsem obrázek. Táta měl sice trochu průpovídky, že to kubistické mám ještě trochu víc zkubističtit, tak jsem se na něj naštvala a řekla jsem mu, ať si to nakreslí sám.
Vyjeli jsme zpátky k Janě do ateliéru, a tam jsme dali obrázek do gočárohledu a výsledný efekt byl takový:
Táta si mezitím vyrobil svůj vlastní obrázek dle svých kubistických představ

Na závěr jsme si z velké bedny vylosovali 2slova: KRYCHLE - OVLIVNÍ a z těch jsme měli vytvořit slogan.
Vymyslela jsem: Všechny lidi krychle, ovlivní velmi rychle.

Tento den se opravdu povedl, Jana má skvělé nápady !! ( a baby v pokladně by si měly zjistit, co se u nich děje).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama