Březen 2009

Čítám,čítáš,ČÍTÁME!!!!!

24. března 2009 v 18:23 | Majda
22.3. 2009 - neděle

Protože budeme mít školní kolo recitační soutěže, tak jsme dostali za úkol si vybrat nějakou básničku. Já jsem si vybrala báseň z knížky Neříkejte teleti od Pavla Žišky.
To jsem tedy zvědavá, jestli se ji naučím zpaměti.

Maťa už má přečtené všechny knížky, které se jí líbily nebo byly z knihovny. Tak mě napadlo,že by se jí mohla líbit jedna knížka, kterou jsem četla i já. Je to Paní Láryfáry od Betty MacDonaldové. Kouzelná paní Láryfáry v ní léčí všechny možné dětské neduhy. Např.: hubatidu, nimravku, ještěchvilkínu, žalobajdu a toměnebavínu. Martinka někdy ví,že to samé dělá i ona. Dnes si vlezla ke mně do postele a četly jsme celou hodinu.Bicycle, bicycle.... (viz skupina QUEEN :-) )

22. března 2009 v 12:32 | Majda
21.3. 2009 - sobota - první jarní!


Maťa dostala k Vánocům nové kolo. Dle jejích představ: žluté. Byla z něj nadšená jenom ho nemohla hned vyzkoušet, protože v závějích se ne moc dobře jezdí. Když se konečně oteplilo, tak chtěla kolo jít vyzkoušet. Jenže když si nasadila helmu, zjistilo se,že je jí malá. Tak se musela spokojit jen s kolobkou.
Dneska ráno v 9.00 přiběhla od babičky s letákem z Kauflandu a hulákala na celý dům: "V Kanfaldu maj helmice!!!! "
A hned se dožadovala, abysme s ní do toho "Kanfaldu" jeli. Leták si vzala ke mně a hned začala debatovat,jestli si koupí růžovou helmu s modrýma kytičkama a nebo oranžovou se žlutýma hvězdičkama. A nenechala si rozmluvit, že tam stejně budou mít jiné druhy. Tak se tedy s tátou sbalili a vyrazili do "Kanfaldu". Za hodinku byli zpátky a Maťa se přišla pochlubit zářivě růžovou "helmicí" s fialovými motýli a žlutýma včelkama.
Na kole jí to zprvu moc nešlo,tak jí táta musel dát níž sedlo a my šly s mámou napřed. Potkali jsme se s nimi až v lese. To už si Máťa vzpomněla ,jak se na kole jezdí a šlapala tak rychle, že jsme jí vůbec nestačili. (jednou málem vjela do potůčku) .

Jak sami vidíte, Máťa na fotce ani není vidět a já jí nestačím. Naštěstí jsem ji na tomto kopci přede mnou dohonila, protože to nemohla ušlápnout. Ufff...

Březen....... lásky čas...!

22. března 2009 v 12:12 | Majda |  Kočkování
14.3.2009 - sobota
Při vycházce jsme opět našli hodně koček. Tady jsou na fotce ty nejlepší, kterým jsme začala říkat Romeo a Julie. Pod balkonem (stromem) hraje na loutnu Romča (vrká a mňouká Ginger) a z balkonu dolů kouká Julča (neznámá kočičí slečna).
Je vidět, že jaro je už opravdu za dveřmi!!!

Pro koho je klec??

15. března 2009 v 19:55 | Majda |  Kultura
11.3. 2009 - středa

Dneska jsme měli s dramaťákem vystoupení! Bylo to v soutěži "Otvírání" (sezóny 2009). Přemýšlela jsem, koho tam vzít a vymyslela jsem jen ségru a dědu. Vypadalo to, že máma nestihne přijít, ale naštěstí jsme podle programu byli na řadě až v 5hodin, tak to stihla.
Mátě se nejvíce líbilo představení improvizace s maskou. Nejprve se jenom pohihňávala a když se rozřehtala na celé kolo,rozesmála i celý sál. Jinak ji chválím, u představení seděla jako správný divák, hercům po představení zatleskala a chodila se mnou dokonce i na divadelní porady.Na této fotce dědek (já) s bábou (Lucka) už krmíme papouška gulášem.

Tady se papoušci slétají na strom (na mě) a prosí ho, aby jim vyprávěl pohádku.


Tady jsou otrokovy vzpomínky na strom a na svobodu.

Celé představení můžete vidět ZDE. a ZDE.

Úúúúsměv

15. března 2009 v 19:38 | Majda |  Kočkování
Teď mám jenom krátký článek.
Samozřejmě je v něm hlavní hrdina Mikešek. Opět se uvelebil na mojí dece. Tak jsme ho hned naaranžovali.
Když nesvítí sluníčko, září úsměvy Mikeš! hihihiííí


Kdepak ty hrdle hnííízdo máááš?....

15. března 2009 v 19:34 | Majda
7.3. 2009 - sobota

... tak u nás už určitě NE!
Dnes k nám přijeli Pat a Mat pokácet smrk. Nakrájeli ho jak salám.Jenom jsme se divili, že ten pán dřevorubec nemá závrať, když je výš než naše střecha.
S hrdličkama jsme se rozloučili (srdečně). Nový domov si našly v opuštěném hnízdě naproti u sousedů.
A když jsem v pondělí šla do školy, už na mě zase vrkaly.
Ze smrku zbylo strašně moc větví.

Po 3hodinách bylo hotovo a Pat a Mat odjeli....

A je to!!!"Kočka má narozeniny!"....

15. března 2009 v 19:24 | Majda |  Kočkování
3.3. 2009

...my máme přání jedinýýý...!!!

Mikeškovi jsme jako dárek koupili s babičkou na zkušenou kočičí mlíko.NA ZDRAVÍ!!!!!

Myslím, že Mikinovi moc chutnalo! Jenom to pokaždé nemohl vylízat až do dna.

Bajka aneb hrajeme si na Ezopa

15. března 2009 v 19:17 | Majda
Ve škole jsme dostali za úkol si ve skupinové práci vymyslet bajku.
Bylo to rozdělené na 3části.
První jsme měli napsat psanou formu,potom nakreslit komiks a nakonec to zdramatizovat.

Naší bajce jsme dali název "Lovec a lev". Byla na téma "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a většina lidí to vzala doslova, takže skoro v každé bajce ostatních skupin kopali jámu.
Na mě naštěstí vyšel úkol nakreslit komiks. Dramatizaci jsme měli, sice s malým nedorozuměním, protože když lovec "lezl do křoví" (za nástěnku) , urazil stojánek na křídy ze zdi
Potom měl vystřelit a místo jednoho výstřelu si na mobilu pustil celou kanonádu
Ale nakonec jsme dostali všichni jedničku!!!