Květen 2009

Svět knihy 2009

16. května 2009 v 20:15 | Majda |  Kultura
16.5. 2009 - sobota


S mamkou jsme se vydaly na Výstaviště na knižní veletrh. Loni jsem se tam mámě vetřela a letos se mnou už dokonce počítala :-)) !!!!

Knížky vždycky jdeme okouknout,pak každou půl hodiny posuzujem a nakonec se rozhodnem,že:
a) " to maj v knihovně"
b) to musíme mít!!!!

Když je za b),tak jsem radši ;-)


Byly jsme se podívat na besedě s Ivonou Březinovou,kterou zbožňuju!!! Dnes povídala o své nové knížce "Pomeranče v podprsence". Knížku jsem si od ní nechlala podepsat.

Zaujalo to i mámu-a to je co říct! Když je to pro "puboše", jak ona říká :-)

Knížka je úplně nová a akorát ji tam křtili. Jak jinak než pomerančovým džusem :-))) I výzdobu měli stylovou. V košíku měli podprsenku v pomerančích ;-)

Během čtvrt hodiny jsme stihly nakoupit: CD od Betty MacDonaldové Vejce a já (je jich 5), pak pohádky pro Martinku a pár záložek. Dále jsem si ještě koupila knížku Hořké zrání Adriana M.

U jednoho stánku jsem uviděla krásný pohled se sovou. Ten jsem musela mít! A u něj jsme našli i paní malířku Marii Brožovou,která maluje na podporu pastelek nádherné obrazy.

A u jiného stánku nás odchytila slečna,abych taky něco namalovala. Vidíte ten rozdíl??

A nakonec,když jsme vycházely z Průmyslového paláce,tak jsme objevily NOVINKU!!! Zájezdový autobus s PLOŠINOU!!

Den se opravdu moc vydařil.

Kunštát u Hodonína (nebo jak to vlatně je? ;-) )

16. května 2009 v 19:55 | Majda |  Rodinka
víkend 8.-10.5. 2009


Na víkend jsme jeli na setkání rodin SMA. Všichni nám říkali, že je to u Kunštátu, ale když jsme tam přijeli,tak jsme zjistili,že skoro všichni jeli do Kunštátu :-) a ne do Hodonína! Tak alespoň zjistili,kde tam mají bezbariérové ubytování.

Pro děti tam byl připravený program a dospělí měli přednášky. S Máťou jsme malovaly erby o tom,co nás baví.V sobotu tam přijelo loutkové divadlo s představením "Pinochio" Ani to nebylo moc pro malý jak jsem si myslela. Měli moc hezké loutky např. kuře ve vajíčku, tuňáka tučňáka a doktora Sovu,se kterým jsem se vyfotila :-)

Našla jsem si tam i kámošku Gábinu.


Když už jsme odjížděli,tak jsme se domluvili se Zázvorkovými,že se ještě společně pojedeme podívat do westernového městečka v Boskovicích. Měli tam šikovného pána, který předváděl různé triky s lasem. Maťa se pak svezla na koni a já jsem se s tátou šla podívat na rýžování zlata.
Nakonec jsme si všichni koupili zmrzlinu.

Dále jsme se ještě jeli podívat do zahradnictví,kde měli i pštrosí farmu.

Pštrosi se tvářili dost nevrle asi proto,že měli výhled přímo na obchod se pštrosími steaky :-( Tak jsme jim udělali radost a žádný si nekoupili :-))

Celý víkend se moc vydařil. Pořád nám svítilo sluníčko a pršelo jen v noci.

HSM

16. května 2009 v 19:37 | Majda |  Kultura
3.května 2009 - neděle

Byli jsme se podívat v Tesla aréně na lední revue HIGH SCHOOL MUSICAL.

Hodně se mi líbilo sólo s Gabriellou Montezovou.Úžasné byly taky Sharpeiny doplňky např. růžová a chlupaté auto a rádio :-)

A tady mám fotku z kuchyně na ledě ;-)

Basketbalový tým WILD CATS.

Závěrečné rozloučení v podobě dlooouhéééého hada.


Představení bylo moc hezké. Měli tam dokonce i stánek se suvenýry, které nebyly ani moc vkusné,ale zato příšerně drahé :-(

Přijela tetička... z nemocnice

5. května 2009 v 20:22 | Majda |  Rodinka
29.dubna 2009

Konečně jsem se vrátila z nemocnice! Byla jsem fakt jak ta tetička z Číny. Přivezla jsem si s sebou všechno možné.
Mátě jsem také přivezla dárečky- 3injekce různých velikostí a máslo ke snídani :-) Hned utíkala k babičce a křičela: Babičko,Majda mi přivezla máslo a s kravičkama!!!


V nemocnici si nás hned označkovali "all inclusive" náramky ;-), protože když pacient umírá,tak přece nemůže říkat ,jak se jmenuje a podobné nesmysly :-))))))


Do nemocnice jezdím dost často kvůli potížím s dýcháním :-(
A ta motolská se mi moc líbila. Sestřičky tam byly moc hodné,pořád se staraly jestli něco nepotřebuju a dokonce mi tam i umyly hlavu! !!
Doktoři byli taky dobrý, jenmom mě trošku štvalo,že si pořád mleli svou. Např. postel mi zvedli a já jim říkala, že to tak mít nemůžu,že budu pořád klouzat dolů a pořád mě budou muset narovnávat. A oni že NEE, že to pan PROFESOR tak řekl. No a tak mě pořád narovnávali.... (ach jo)
Taky na mě pořád zvali doktory, kteří by mě nejraději úúúplně zahadičkovali, připojili na všechnymožný přístroje a nakonec jsem si JENOM odvezla domů kyslík (to je krám velký jako noční stolek!! a bručí jako transformátor, takže se s ním nedá být v jedné místnosti).


Když jsme přijela domů, tak jsem od mamky dostala dárek- nové tričko z TERRANOVY. A protože mě v nemocnici zlobilo i srdce,tak jich tu mám spoustu náhradních :-)Naštěstí mi tam na poslední dva dny dali spolubydlící. Posílaly jsme si různé blbinky na mobil přes bluetooth a pořád jsme si povídaly :-)
Taky jsme tam měli jednu malou treperendu Adrianku, která pořád něco vykládala. např. Sestřičko, můžu si vzít lízátko? A taky pití. A sestřičko to pití je modrý- asi bude borůvkový. A sestřičko, víte co? Pojďte se na něj rychle podívat, než ho vypiju! :-))

A taky děkuju všem blogerům, kteří na mě mysleli a psali mi různé vzkazy k mámě na blog. Do nemocnice se to hodí ;-)