Červenec 2010

Běleč na třetí

30. července 2010 v 13:39 | Majda |  Rodinka
3.7. jsme jako každý rok vyrazili na rodinnou rekreaci do Bělče. Tentokrát jsme tam jeli na 3 týdny. První týden byl o vesmíru a o Marťanech. Tady je fotka z vesmírného karnevalu. Byly tam různé planety, komety a Marťani :-)
cosmic
Já i kolega vozíčkář jsme svoje vozíky přeměnili na lunochody.
luno
Rodiče si na závěr karnevalu připravili pro děti divadlo pohádku "Sůl nad zlato". Tady je šedý Wlk jako pan Král. Moc se jim to podařilo. Byla to velká legrace.
sul
Druhý týden jsme s babičkou zůstaly s babičkou a dědou. Z tohoto týdne fotky bohužel nemáme, jelikož babička neumí fotit a děda zas neumí mačkat tlačítka na foťáku,protože má tak velké ruce,že na jeden zátah mačká všechny tlačítka najednou.
Bylo takové vedro,že se stejně chodilo jen k rybníku nebo do lesa.

Třetí týden v sobotu babičku přijeli vystřídat rodiče. Martinka měla svátek, a tak se jelo do Třebechovic do restaurace Černý kůň na oběd. Maťa dostala spoustu dárků. Největší radost však měla z nafukovacího krokodýla (viz. blog Wlcice).

Tento týden byl o pirátech a oceánu. Všechno bylo vyzdobené- v jídelně visely u stropu dvě velikánské chobotnice z krepáku a obrazy ryb a mořských živočichů.

Ve úterý byl domluvený výlet do hradeckého Obřího akvária. Je to největší soukromé sladkovodní akvárium v Evropě. Mně se nejvíce líbila ryba krunýřovec zdobený :-) a anténovci. Na závěr se šlo na zmrzku do "Café Piraňa" :-) ,kde byly v akvárku i živé pirani.
aqarko
Ve čtvrtek byl tentokrát mořský karneval. Já jsme šla za pirátku Modrou želvu a Maťa za podmořskou kočku (zajímavé...??? :-) )  Přijela tam hrát i kapela NEBOZEZ z Hořic.
pirati
V pátek jsme si s rodiči a asistentkami naplánovali výlet do hradeckého divadla DRAK,kde otevřeli novou expozici "Labyrint aneb divadlo na vlastní kůži".  Byl tam takový labyrint,ve kterém byly okýnka a v nich loutky z jednotlivých představení. Toto je okénko z představení "Beatles"
loutky
Pak tam byla interaktivní dílna,kde jste si mohli vyzkoušet práci scénografa, zvukaře, loutkoherce, kostyméra a herce. U této činnosti má sluchátka divák, který poslouchá pohádku a herec, kterému do sluchátek říká režisér pokyny, co má dělat s postavami. Nejvtipnější mi přišla postava Vlka=plechový hrnek s jedním uchem a drátěnkou(ocas),do kterého se ve訚la i babička (=žlutý trychtýř) s Karkulkou(červený hrníček).

divaci
Jediná nevýhoda celé expozice byla,že jsem se nedostala do místností zvukaře a loutkoherce. Pan architekt vymyslel moc úzké vejčité dveře :-(
vjezd
Běleč se moc vydařila (jako obvykle!!!!) tak zase za rok ;-)

RHODOS 2010

29. července 2010 v 16:56 | Majda |  Cestománie

K MÓŘIII!!!

mořská

Tak jsme 22.6. vyrazili na Rhodos. Bylo to docela narychlo (večer den předem jsme si koupili zájezd do hotelu Relax v Kolympii).

hotel

Máťa skoro celé dopoledne jenom skákala do bazénu. Vylézala jedině, když se šla napít. Koupila si velkou fialovou žížalu do  vody, a tak ji tam pravidelně cachtala :-)
skok
Mně se do bazénu moc nechtělo, a tak jsem odpočívala na lehátku s knihou.relax
Odpoledne jsme většinou chodili na nedalekou pláž. Když se táta jednou potápěl, tak nám přinesl kraba poustevníčka s velikou mušlí. Maminka, která nutně potřebovala krabovu momentku, ho položila na písek a čekala, až vykoukne. Krab to zkusil 3x, a když jsme ho i potřetí vrátili zpátky, začal trucovat a nevystrčil ani klepeto. A tak maminka 2hodiny seděla a čekala, až se krab uráčí.
Vyplatilo se :-) Po takové době vzal krab boudu , která mu byla evidentně velká, na záda a pospíchal do vlnek.
Tady ho máte!

krab

Řeckých koček jsme v této části Rhodosu moc neviděli :-(
Podařilo se nám jenom jeden úlovek v plážovém baru.


restcat

Půjčili jsme si auto a pravidelně jsme vyráželi okouknout město Rhodos. Nejprve v noci na shopping suvenýrů.
city
Další den jsme jeli ráno podívat se za Rhodos ze skály. Na špičce ostrova se slévají dvě moře: Egejské a Středozemní.
shora
Jeden z našich výletů byl také na pštrosí farmu + malý zoopark. Mám tady jednu pravou momentku s řeckým oslem, jakého najdete na hodně pohlednicích.

osel
"Pozor, vyletí ptáček!" :-) ...a tak na něj důvěřivě čekal a koukal jako osel....


Tak na to, že to byla taková narychlo sehnaná dovolená, se moc vydařila!!