Běleč na třetí

30. července 2010 v 13:39 | Majda |  Rodinka
3.7. jsme jako každý rok vyrazili na rodinnou rekreaci do Bělče. Tentokrát jsme tam jeli na 3 týdny. První týden byl o vesmíru a o Marťanech. Tady je fotka z vesmírného karnevalu. Byly tam různé planety, komety a Marťani :-)
cosmic
Já i kolega vozíčkář jsme svoje vozíky přeměnili na lunochody.
luno
Rodiče si na závěr karnevalu připravili pro děti divadlo pohádku "Sůl nad zlato". Tady je šedý Wlk jako pan Král. Moc se jim to podařilo. Byla to velká legrace.
sul
Druhý týden jsme s babičkou zůstaly s babičkou a dědou. Z tohoto týdne fotky bohužel nemáme, jelikož babička neumí fotit a děda zas neumí mačkat tlačítka na foťáku,protože má tak velké ruce,že na jeden zátah mačká všechny tlačítka najednou.
Bylo takové vedro,že se stejně chodilo jen k rybníku nebo do lesa.

Třetí týden v sobotu babičku přijeli vystřídat rodiče. Martinka měla svátek, a tak se jelo do Třebechovic do restaurace Černý kůň na oběd. Maťa dostala spoustu dárků. Největší radost však měla z nafukovacího krokodýla (viz. blog Wlcice).

Tento týden byl o pirátech a oceánu. Všechno bylo vyzdobené- v jídelně visely u stropu dvě velikánské chobotnice z krepáku a obrazy ryb a mořských živočichů.

Ve úterý byl domluvený výlet do hradeckého Obřího akvária. Je to největší soukromé sladkovodní akvárium v Evropě. Mně se nejvíce líbila ryba krunýřovec zdobený :-) a anténovci. Na závěr se šlo na zmrzku do "Café Piraňa" :-) ,kde byly v akvárku i živé pirani.
aqarko
Ve čtvrtek byl tentokrát mořský karneval. Já jsme šla za pirátku Modrou želvu a Maťa za podmořskou kočku (zajímavé...??? :-) )  Přijela tam hrát i kapela NEBOZEZ z Hořic.
pirati
V pátek jsme si s rodiči a asistentkami naplánovali výlet do hradeckého divadla DRAK,kde otevřeli novou expozici "Labyrint aneb divadlo na vlastní kůži".  Byl tam takový labyrint,ve kterém byly okýnka a v nich loutky z jednotlivých představení. Toto je okénko z představení "Beatles"
loutky
Pak tam byla interaktivní dílna,kde jste si mohli vyzkoušet práci scénografa, zvukaře, loutkoherce, kostyméra a herce. U této činnosti má sluchátka divák, který poslouchá pohádku a herec, kterému do sluchátek říká režisér pokyny, co má dělat s postavami. Nejvtipnější mi přišla postava Vlka=plechový hrnek s jedním uchem a drátěnkou(ocas),do kterého se ve訚la i babička (=žlutý trychtýř) s Karkulkou(červený hrníček).

divaci
Jediná nevýhoda celé expozice byla,že jsem se nedostala do místností zvukaře a loutkoherce. Pan architekt vymyslel moc úzké vejčité dveře :-(
vjezd
Běleč se moc vydařila (jako obvykle!!!!) tak zase za rok ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LenkaS LenkaS | E-mail | 6. srpna 2010 v 15:43 | Reagovat

Je vidět, že si umíte užívat prázdnin. Třítýdenní dovolená, to je super! Se zaujetím jsem tvoje vyprávění četla od začátku až do konce. Tak mezi svým čtením nám sem tam zase napiš, jak se máš. :-) Už se těšíme.
Taky prázdninujem a nemáme čas na blog. Hlavně že je fajn. PA

2 Lída Lída | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 21:41 | Reagovat

Super blog ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama