Rodinka

Lednový blázinec

23. ledna 2011 v 17:29 | Majda
Po Vánocích nastává asi ve většině rodin pěkný blázinec. Sklidit vánoční stromek, uklidit dárky, jít do práce/do školy... K Vánocům jsem dostala nový notebook, oblečení a novou hru ZOOLORETTO (první díl od hry AQUALORETTO). Je to velmi zábavná hra pro celou rodinu, ve které je cílem zaplnit co nejvíce výběhů zvířaty a škodit spoluhráčům. U nás to vypadá takto:mamka hubuje, že jí někdo něco sebral a Maťa po každém kole brečí (no prostě rodinná idylka ).

horoscope

loretto
 Náš Tobin dostal nové drápadýlko, tzv. Katzenbaum, protože je až z Německa, ale jmenuje se Kairo (Káhira). Je na něm moc spokojený a kouká mi z oka do oka. Bambulky jsou nadívané šantou kočičí, po které kočky jdou. Tobin je rval z krabice jako blázen. Dále dostal od Lenky Š. boudičku na cestování z Polska. To je ale evropyznalá kočka!

strom

Fotky z dnešní vycházky:
cats


cats2
Tato kočka si mě osedlala a nechala se vézt...

Vánoce, Vánoce přicházejí

19. prosince 2010 v 19:06 | Majda
Vánoce už se kvapem blíží. Někdo se těší, někdo je naštvaný a někdo se raději nevyjadřuje...  :-)

U nás to vypadá takto: rodiče se střídavě radují a šílí, Maťa se stará o svojí školu a plyšáky, kocour je věčně hladový a já sedím nad úkoly nebo navlékám korále. Babička si pořídila knížku Vánoční dekorace z korálků.  Jsou v ní návody na různé andílky, hvězdy, stromečky, baňky a spoustu jiných věcí. Daly jsme se do vyrábění hvězdy-svícnu, a takový je výsledek:

svicen

Tak přeji veselé prožití Vánoc a Nového roku!!! ;-)

Náhradník

27. srpna 2010 v 12:49 | Majda
Tak tohle je náš nový kocourek Tobias.
tobias
Pořídili jsme si ho místo Mikeška, který bohužel minulou středu odešel do kočičího nebe.
Říkám mu komba ušatá, protože má velké uši a oči.

První dny sice celé noci prokřičel, ale po důkladném mazlení si na nás zvykl. Tobínek je nenasyta-
pořád by jen jedl a bříško má jak tenisák.
Když jsme si ho přivezli (z kočičího mráje, kde kočky měly pro sebe celý obývák s kočičími hračkami a prolejzačkami),tak jsme ho začali všichni obskakovat,ale Tobínek o to nestál. Zalezl pod postel a mňoukal. Když už jsme to nemohli vydržet,tak máma začala lovit pod postelí,a to neměla dělat!! Tobínek zabručel jako medvěd a prokousl jí palec. nakonec to vyřešil táta pomocí kožených rukavic. Tobínka jsme uhladili, on na nás ze začátku křičel a druhý den snesl jenom Máťu. Ta u něj musela pořád sedět a vyprávět mu vymyšlené příběhy o kočkách, jak jely na výlet a jakmile si někam odběhla, Tobínek spustil hrozný poplach samoty.


Nyní už si na nás zvykl, chodí všude za námi  jako pejsek a přede jako turbo motor :-)


tobin

Běleč na třetí

30. července 2010 v 13:39 | Majda
3.7. jsme jako každý rok vyrazili na rodinnou rekreaci do Bělče. Tentokrát jsme tam jeli na 3 týdny. První týden byl o vesmíru a o Marťanech. Tady je fotka z vesmírného karnevalu. Byly tam různé planety, komety a Marťani :-)
cosmic
Já i kolega vozíčkář jsme svoje vozíky přeměnili na lunochody.
luno
Rodiče si na závěr karnevalu připravili pro děti divadlo pohádku "Sůl nad zlato". Tady je šedý Wlk jako pan Král. Moc se jim to podařilo. Byla to velká legrace.
sul
Druhý týden jsme s babičkou zůstaly s babičkou a dědou. Z tohoto týdne fotky bohužel nemáme, jelikož babička neumí fotit a děda zas neumí mačkat tlačítka na foťáku,protože má tak velké ruce,že na jeden zátah mačká všechny tlačítka najednou.
Bylo takové vedro,že se stejně chodilo jen k rybníku nebo do lesa.

Třetí týden v sobotu babičku přijeli vystřídat rodiče. Martinka měla svátek, a tak se jelo do Třebechovic do restaurace Černý kůň na oběd. Maťa dostala spoustu dárků. Největší radost však měla z nafukovacího krokodýla (viz. blog Wlcice).

Tento týden byl o pirátech a oceánu. Všechno bylo vyzdobené- v jídelně visely u stropu dvě velikánské chobotnice z krepáku a obrazy ryb a mořských živočichů.

Ve úterý byl domluvený výlet do hradeckého Obřího akvária. Je to největší soukromé sladkovodní akvárium v Evropě. Mně se nejvíce líbila ryba krunýřovec zdobený :-) a anténovci. Na závěr se šlo na zmrzku do "Café Piraňa" :-) ,kde byly v akvárku i živé pirani.
aqarko
Ve čtvrtek byl tentokrát mořský karneval. Já jsme šla za pirátku Modrou želvu a Maťa za podmořskou kočku (zajímavé...??? :-) )  Přijela tam hrát i kapela NEBOZEZ z Hořic.
pirati
V pátek jsme si s rodiči a asistentkami naplánovali výlet do hradeckého divadla DRAK,kde otevřeli novou expozici "Labyrint aneb divadlo na vlastní kůži".  Byl tam takový labyrint,ve kterém byly okýnka a v nich loutky z jednotlivých představení. Toto je okénko z představení "Beatles"
loutky
Pak tam byla interaktivní dílna,kde jste si mohli vyzkoušet práci scénografa, zvukaře, loutkoherce, kostyméra a herce. U této činnosti má sluchátka divák, který poslouchá pohádku a herec, kterému do sluchátek říká režisér pokyny, co má dělat s postavami. Nejvtipnější mi přišla postava Vlka=plechový hrnek s jedním uchem a drátěnkou(ocas),do kterého se ve訚la i babička (=žlutý trychtýř) s Karkulkou(červený hrníček).

divaci
Jediná nevýhoda celé expozice byla,že jsem se nedostala do místností zvukaře a loutkoherce. Pan architekt vymyslel moc úzké vejčité dveře :-(
vjezd
Běleč se moc vydařila (jako obvykle!!!!) tak zase za rok ;-)

Výzo

29. ledna 2010 v 19:05 | Majda
Tak takové bylo moje výzo. Dostala jsem samý!!!


Šly jsme s mamkou na nákup, tak jsem si za to vybrala řasenku.

Kunštát u Hodonína (nebo jak to vlatně je? ;-) )

16. května 2009 v 19:55 | Majda
víkend 8.-10.5. 2009


Na víkend jsme jeli na setkání rodin SMA. Všichni nám říkali, že je to u Kunštátu, ale když jsme tam přijeli,tak jsme zjistili,že skoro všichni jeli do Kunštátu :-) a ne do Hodonína! Tak alespoň zjistili,kde tam mají bezbariérové ubytování.

Pro děti tam byl připravený program a dospělí měli přednášky. S Máťou jsme malovaly erby o tom,co nás baví.V sobotu tam přijelo loutkové divadlo s představením "Pinochio" Ani to nebylo moc pro malý jak jsem si myslela. Měli moc hezké loutky např. kuře ve vajíčku, tuňáka tučňáka a doktora Sovu,se kterým jsem se vyfotila :-)

Našla jsem si tam i kámošku Gábinu.


Když už jsme odjížděli,tak jsme se domluvili se Zázvorkovými,že se ještě společně pojedeme podívat do westernového městečka v Boskovicích. Měli tam šikovného pána, který předváděl různé triky s lasem. Maťa se pak svezla na koni a já jsem se s tátou šla podívat na rýžování zlata.
Nakonec jsme si všichni koupili zmrzlinu.

Dále jsme se ještě jeli podívat do zahradnictví,kde měli i pštrosí farmu.

Pštrosi se tvářili dost nevrle asi proto,že měli výhled přímo na obchod se pštrosími steaky :-( Tak jsme jim udělali radost a žádný si nekoupili :-))

Celý víkend se moc vydařil. Pořád nám svítilo sluníčko a pršelo jen v noci.

Přijela tetička... z nemocnice

5. května 2009 v 20:22 | Majda
29.dubna 2009

Konečně jsem se vrátila z nemocnice! Byla jsem fakt jak ta tetička z Číny. Přivezla jsem si s sebou všechno možné.
Mátě jsem také přivezla dárečky- 3injekce různých velikostí a máslo ke snídani :-) Hned utíkala k babičce a křičela: Babičko,Majda mi přivezla máslo a s kravičkama!!!


V nemocnici si nás hned označkovali "all inclusive" náramky ;-), protože když pacient umírá,tak přece nemůže říkat ,jak se jmenuje a podobné nesmysly :-))))))


Do nemocnice jezdím dost často kvůli potížím s dýcháním :-(
A ta motolská se mi moc líbila. Sestřičky tam byly moc hodné,pořád se staraly jestli něco nepotřebuju a dokonce mi tam i umyly hlavu! !!
Doktoři byli taky dobrý, jenmom mě trošku štvalo,že si pořád mleli svou. Např. postel mi zvedli a já jim říkala, že to tak mít nemůžu,že budu pořád klouzat dolů a pořád mě budou muset narovnávat. A oni že NEE, že to pan PROFESOR tak řekl. No a tak mě pořád narovnávali.... (ach jo)
Taky na mě pořád zvali doktory, kteří by mě nejraději úúúplně zahadičkovali, připojili na všechnymožný přístroje a nakonec jsem si JENOM odvezla domů kyslík (to je krám velký jako noční stolek!! a bručí jako transformátor, takže se s ním nedá být v jedné místnosti).


Když jsme přijela domů, tak jsem od mamky dostala dárek- nové tričko z TERRANOVY. A protože mě v nemocnici zlobilo i srdce,tak jich tu mám spoustu náhradních :-)Naštěstí mi tam na poslední dva dny dali spolubydlící. Posílaly jsme si různé blbinky na mobil přes bluetooth a pořád jsme si povídaly :-)
Taky jsme tam měli jednu malou treperendu Adrianku, která pořád něco vykládala. např. Sestřičko, můžu si vzít lízátko? A taky pití. A sestřičko to pití je modrý- asi bude borůvkový. A sestřičko, víte co? Pojďte se na něj rychle podívat, než ho vypiju! :-))

A taky děkuju všem blogerům, kteří na mě mysleli a psali mi různé vzkazy k mámě na blog. Do nemocnice se to hodí ;-)

Weli,Welication

17. dubna 2009 v 20:43 | Majda
9.-13.4. 2009 - Velikonoce

Dnešní název jsme převzala od jednoho kluka, který na dotaz,jak se anglicky řeknou Velikonoce,odpověděl [welikejšn]. :-)

Začnu Zeleným čtvrtkem. Ti kdo mají televizi jistě znají upoutávku na pořad KNIHA MÉHO SRDCE. A když se má na Zelený čtvrtek sníst něco zeleného, tak Maťa vidí ,jak se "ten pán" v televizi cpe zelenou knížkou :-)
Odpoledne jsme šli na velikonoční vycházku. Nejprve jsme potkali kočku, která se na nás ne moc pěkně dívala.
A když jsme obešli blok, objevili jsme v jedné zahrádce minipipi :-)

Strašně se nám líbilo,jaké měla pernaté ponožky ;-) Pak nás tam uviděla jejich panička a hned jednu chytla a strčila mámě do náručí, ať nám jí dá pohladit.
Dále vlezla do kurníku a dala nám dvě prťavá vajíčka, co snesly.
Když jsme se jí ptaly,jak se ty slepičky jmenujou,řekla,že jsou to pravé české kropenaté slepice-zakrslé.
Maťa si to hned vyložila tak, že ty "normální"slepice jsou levé české :-)

Na Velikonoce jsme si ve škole na výtvarce z keramiky vyrobila ozdoby.
Nejvíce se mi líbí pan a paní Vajíčkovi.

Ale zrovna na Velký pátek jsem onemocněla :-( Takže víkend jsme trávily na Bulovce ,ale naštěstí nás v pondělí pustili domů,tak na koledu k babičce se šlo.

Pátek třináctého...

28. února 2009 v 15:13 | Majda
... to nevěstí nic dobrýho....

Mně už se tragédie stala ve čtvrtek. Ve škole jsme jely s asistentkou Janou do přízemí plošinou, ta vypadala,že je v pořádku, ale z ničehonic se zastavila a dál nejela
Všichni učitelé byli s deváťákama na lyžáku a školník ve škole taky nebyl. Tak jsme zavolali tátu, který to má od školy kousek a byl doma, aby mě přijel z plošiny sundat. Když mě odnesl do kabinetu,přiřítila se zástupkyně (šílená) a začala organizovat. Všichni nad tím jen pouleli očima a když si toho všimla, řekla dost vážně: "Neboj se! Ty dvě hodiny budeš mít omluvené!"
Tak tohle jsem fakt potřebovala slyšet. Nakonec někde sehnali ředitele, který si usmyslil, že vozík snese s deváťákama,což mu táta rozmluvil, tak ho snesl sám. Ten musí mít páteř ze železa!

Když pro mě táta v pátek po obědě přišel do jídelny, tak mi oznámil, že máma sebou švihla na chodníku a naštípla si loket a má ho v sádře. Když jsme přišli domů, začali jsme ji obskakovat a já jsem jí srdečně začala říkat "ARMY". Určitě se jí to moc líbí...
 
 

Reklama
Reklama